انواع بالش طبی

انواع بالش طبی

بالش طبی به‌عنوان یک کالای خواب و به‌ منظور قرارگرفتن درست سر و گردن بسیار مهم و کاربردی عمل می‌کند. به طور معمول بشر یک ‌سوم از عمر خود را در خواب سپری می‌کند. ازاین‌رو استفاده از کالای مناسب خواب همچون بالش مناسب و تشک می‌تواند در کیفیت خواب افراد تأثیر بسزایی داشته باشد. برای خرید بالش طبی برای دیسک گردن و دیسک کمر می توانید طبق دستور پزشک عمل کنید و یا با مشاوران ما در ورنا هوم تماس بگیرید. ما در این زمینه بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهیم داد تا از میان انواع بالش طبی بهترین خرید را داشته باشید. بری اطلاع از قیمت بالش طبی و دریافت مشاوره از طریق سایت اقدام نlایید و یا با ما در تماس باشید . 02166418078

بالش‌های طبی باتوجه‌به فرم خاصی که دارند، مطابق با شرایط مناسب قرار گرفتن سر و گردن تولید می‌شوند. ازاین‌رو بدون هیچ‌گونه آسیبی به این دو ناحیه و ستون مهره‌ها می‌توان از این کالای خواب مفید استفاده نمود. هر آنچه باید در مورد یک بالش طبی بدانید، موضوع بحث ما در این مقاله خواهد بود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بالش طبی چیست؟

یکی از ابزار خواب استاندارد در دنیای امروز بشر، بالش طبی است. این وسیله به‌عنوان یک بالش درمانی در بهبود کیفیت خواب تأثیر بسزایی دارد. ضمن اینکه بیشترین محافظت از سر و گردن با این بالش‌ها فراهم است. چرا که در تولید این محصول به‌گونه‌ای عمل شده که مطابق با استانداردهای تعریف شده، سر و گردن را در طی مدت ‌زمان خواب در بهترین حالت قرار می‌دهد.

فوم به‌کاررفته در این نوع از بالش‌ها از جمله عوامل مهم در محافظت از سر و گردن به شمار می‌رود. ازاین‌رو افراد می‌توانند با استفاده از انواع بالش طبی متنوع در بازار اقدام به مداوای بسیاری از دردهای جسمی خود همچون آرتروز نمایند. پلی اورتون استفاده شده در این محصول که جزو موارد اصلی آن به شمار می‌رود، برای ساخت مبلمان، تشک، صندلی‌های ماشین و… کاربرد دارد.

این بدین معناست که با هرگونه فشار دچار تغییر شکل شده و با سر و گردن افراد هماهنگ می‌شود.

قیمت بالش طبی زیر نشیمنی
قیمت بالش طبی زیر نشیمنی

مزیت‌های بالش طبی

باتوجه‌به اینکه بالش به‌منظور قرار گرفتن سر و گردن در هنگام استراحت و در بهترین حالت مورد استفاده است، در نتیجه بالش‌های طبی باتوجه‌به رعایت استانداردهای لازم در این زمینه از مزیت‌های بسیاری برخوردارند.

 • کاهش درد

کاهش عوارض رفلاکس معده، تسکین درد آرتروز، دردهای اسکلتی – عضلانی و… از جمله مواردی است که به پیشنهاد متخصصین این امر با استفاده از بالش طبی برطرف خواهد شد. یکی از مشکلات متداول بسیاری افراد نیز در هنگام خواب خر و پف است که با استفاده از این محصول این معضل برطرف خواهد شد.

 •  مراقبت از پوست

استفاده از بالش‌های معمولی در طولانی ‌مدت باعث ایجاد چین‌وچروک روی صورت می‌شود. باتوجه‌به الیاف نرم استفاده شده در بالش طبی می‌توانید با جایگزینی این بالش‌ها با نوع معمولی آن در پیشگیری از چین و چروک‌های صورت مؤثر عمل نمایید. ضمن اینکه باتوجه‌به جنس الیاف مصرفی و پارچه رویه آن مانع از حساسیت‌های پوستی خواهید شد.

 • حفاظت از ستون فقرات

یکی از عواملی که مانع از آسیب‌ دیدن سر و گردن در هنگام خواب می‌شود، حالت درست و استاندارد آن است. در زمان خواب باید ستون فقرات و سر و گردن در یک راستا قرار بگیرد تا مانع از آسیب به آنها شود. در تولید بالش‌های طبی به گونه عمل شده که با ابعادی استاندارد و انعطاف‌پذیری مناسب، در هنگام خواب هماهنگی درستی را بین ستون فقرات و سروگردن ایجاد می‌کند.

 •  کاهش تعریق

مموری فوم یا همان فوم حافظه‌دار، یکی از اجزای داخلی بالش‌های طبی است که نوعی ژل خنک‌ کننده درون آن وجود دارد. همین امر مانع از عرق ‌کردن بیش از حد سر و گردن در هنگام خواب می‌شود.

 • بهبود گردش خون
 • کنترل فشار

و…از دیگر مزیت‌های استفاده از انواع بالش طبی است.

انواع بالش‌ طبی

باتوجه‌به پیشرفت‌های گسترده در زمینه سلامت بدن، مطابق با شرایط مختلف می‌توان از انواع مختلف بالش‌های طبی استفاده نمود.

 •  بالش شیاردار

یکی از نمونه‌های پرکاربرد این محصول نوع شیاردار آن است که به‌منظور محافظت از سر و گردن و بدن در هنگام خواب مورد استفاده است.

 • بالش گردنی

این گزینه برای افرادی که در هنگام کار به مدت طولانی روی صندلی و پشت میز کار هستند، گزینه مناسبی است. چرا که سر و گردن را در وضعیت مناسبی در مدت کار طولانی قرار می‌دهد ضمن اینکه مانع از خم ‌شدن و متمایل‌ شدن گردن در هنگام کار می‌شود.

 • بالش آرتروز

باتوجه‌به شرایط کاری بسیاری افراد دردهای آرتروزی بسیار شایع هستند. این درد زیاد، بیشتر در ناحیه سر و گردن رخ می‌دهد. استفاده از بالش طبی نوع آرتروزی تا حد زیادی این دردها را کاهش می‌دهد.

 • بالش تنگی نفس

برخی از بیماران تنفسی در هنگام خواب باید از دستگاه کمک تنفسی استفاده کنند که متصل به لوله‌های پلاستیکی است. با استفاده از این نوع بالش مخصوص علاوه بر تنفس بهتر تا حد چشمگیری شاهد کاهش کمردردها در این شرایط خواهید بود.

 • بالش زیر نشینی

این نوع از بالش‌های طبی نیز برای افرادی که مدت ‌زمان طولانی مجبور به نشستن هستند، توصیه می‌شود.

 • بالش مخصوص شیردهی
 • بالش دوران بارداری

و…

بهترین بالش طبی

ویژگی‌های بالش طبی

در تولید انواع بالش‌ طبی از فوم حافظه‌دار استفاده شده است. این تحولات در صنعت خواب باعث خلق یک محصول کاربردی شده که دارای ویژگی‌های بسیاری است:

 • شکل صحیح قرار گرفتن سر و گردن با این بالش
 • خاصیت ضدباکتری و میکروبی
 • قابلیت هماهنگی با شکل و ساختار بدن افراد مختلف
 • به حداقل رسیدن تعریق در هنگام خواب
 • امکان جابه‌جایی هوای خنک با استفاده از بالش طبی
 • کاهش درد در ناحیه سر، گردن و ستون فقرات
 • ممانعت از جذب گردوغبار و آلودگی
 • به حداقل رسیدن احساس خستگی و کوفتگی بعد از بیداری
 • کیفیت بالای این محصول که باعث طول عمر بیشتر آن می‌شود.

پرکاربردترین بالش طبی

این کالای خواب استاندارد دارای تنوع بسیار بالایی در بازار است. طراحان و تولیدکنندگان این محصول باتوجه‌به شرایط و نیاز جامعه درصدد خلق محصولات متنوع در این زمینه مطابق با نیاز مشتریان هستند. از پرکاربردترین بالش‌های طبی می‌توان به نوع شیاردار، گردنی، زیرنشینی و آرتروزی اشاره کرد.

باتوجه‌به شرایط کاری بسیاری افراد و پشت‌میزنشینی نوع گردنی آن بسیار مفید عمل می‌کند. نوع شیاردار، آرتروزی و زیرنشینی بالش‌های طبی نیز باتوجه‌به مشکلات مفصلی بسیاری از افراد بسیار مهم و کاربردی است.

کلام پایانی

یکی از مسائل مهم بشر مربوط به خواب است. ازاین‌رو کیفیت و راحتی در هنگام خواب بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود. به همین علت استفاده از کالای خواب که دارای استاندارد باشد، مهم و پر اهمیت خواهد بود. بالش طبی یکی از مهم‌ترین محصولات در این زمینه است که محافظت از سر گردن افراد را در هنگام خواب بر عهده دارد.

خوشبختانه تولیدکنندگان و متخصصان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که باعث خلق انواع بالش‌های طبی با کارایی‌های گوناگون شده‌اند. بالش‌های طبی شیاردار، گردنی، آرتروز‌، زیر نشیمنی و… از انواع مختلف این محصول در بازار است. افراد باتوجه‌به نیاز خود می‌توانند یکی از این گزینه‌ها را برای استراحت خود انتخاب نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید

مقالات مرتبط

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. لطفاً reload the page.

مژده
ارسال محصولات ورناهوم رایگان شد!